Hotline
+905454249244

Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Eğitimi

Tıbbi Ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu eğitim programı da modüller halinde ve bireyleri sektöre hazırlayıcı nitelikte ve sistematik olarak hazırlanmıştır.

Canlı Chat Etkin
Satın Al

TIBBİ VE AROMATİK BİTKİ YETİŞTİRİCİLİĞİ EĞİTİMİ

Tıbbi Ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği; çiçeğinden yararlanılan bitkilerin özelliklerini bilir, fide yetiştirir, toprak hazırlığı, fide dikimi, bakımı ve ürün özelliklerine göre depolama işlemlerini yapar. Tohumundan ve meyvelerinden yararlanılan bitkilerin özelliklerini bilir, toprak hazırlığı, fide dikimi, bakımı ve ürün özelliklerine göre depolama işlemlerini yapar. Yaprağından yararlanılan bitkilerin özelliklerini bilir, fide yetiştirir, toprak hazırlığı, fide dikimi, bakımı ve ürün özelliklerine göre depolama işlemlerini yapan bireydir.

Tıbbi Ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Eğitimi Ders Programı Bahçecilik sektöründe çalışan veya çalışmak isteyen bireylere yönelik hazırlandığı için öncelik işçi ve işverenlerin yasal zorunluluklarını yerine getirmek, sonrasında ise Bahçecilik sektörünün ihtiyacı olan eğitim almış nitelikli birey kazandırmaktır.

Bu nedenle Tıbbi Ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu eğitim programı da modüller halinde ve bireyleri sektöre hazırlayıcı nitelikte ve sistematik olarak hazırlanmıştır.

Eğitim programının içerdiği Tıbbi Ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Sertifikası modülleri ve ders başlıkları aşağıdaki gibidir.

  • Çiçeğinden Yararlanılan Bitkiler
  • Tohumundan ve Meyvelerinden Yararlanılan Bitkiler
  • Yaprağından Yararlanılan Bitkiler